Super atrakcja!

Kreatywne warsztaty kulinarne dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci są wyjątkową okazją do odkrywania nowych smaków, poznawania zapachów i eksperymentowania z naturalnymi składnikami używanymi
na co dzień w kuchni.

Kreatywne warsztaty kulinarne dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci są wyjątkową okazją do odkrywania nowych smaków, poznawania zapachów i eksperymentowania z naturalnymi składnikami używanymi na co dzień w kuchni. Mali uczestnicy, pod okiem prowadzącego, sami przygotowują swoje dania.
Wspólna degustacja w finale pokaże możliwości drzemiące w adeptach sztuki kulinarnej.
Przeprowadzany jest także konkurs na najciekawszą postać stworzoną przy pomocy najprostszych produktów spożywczych, owoców, jarzyn.
Warsztaty pozwolą również zdobyć podstawową wiedzę o witaminach, zdrowej żywności i odpowiednim stylu życia, co może również zostać zakończone turniejem sprawdzającym to, czego milusińscy się nauczyli. Takie spotkania skierowane są do dzieci w wieku 6-14 lat.
Podczas zajęć uczestnicy mogą wykonać kolorowe kanapki, przygotować słodkie naleśniki, zrobić „zwierzaki-cudaki”…

Istnieje możliwość, aby zabawę poprowadzili uczestnicy oraz finaliści programu „MasterChef”!

„Smacznie, zdrowo, owocowo… koktajle”

Kolejną odsłoną „Kreatywnych warsztatów kulinarnych” dla dzieci jest program „Smacznie, zdrowo, owocowo… koktajle”, który ma na celu zachęcić młodych ludzi do częstszego spożywania owoców i warzyw – świetnej alternatywy dla modnych, ale niezdrowych słonych przekąsek. W trakcie warsztatów wszyscy wspólnie przygotują kilka naprawdę zdrowych napojów. Uczestnicy otrzymają przepisy na nie wszystkie.