Polecani kucharze

Mariusz Szwed

Finalista programu „MasterChef”. Uwielbia grillowane mięso, jak również owoce morza. Lubi staropolskie potrawy z dziczyzny, ale także śródziemnomorskie dania. Interesuje się myślistwem, poluje na większe zwierzęta, czasami ptactwo. Stres go motywuje i napędza.

Mariusz Szwed może przygotować: warsztaty kulinarne dla dzieci, naukę pieczenia chleba, pokazy oprawiania mięsa albo ryb, a także ich wędzenia, warsztaty z przygotowywania sosów lub marynat, gotowanie na olbrzymiej patelni, jak również prezentację pieczenia w starożytnych piecach tandyrach.

Tandyr

Gliniany piec w kształcie dzbana, używany w Indiach oraz innych regionach południowej Azji, opalany węglem drzewnym lub drewnem. Pieczenie odbywa się w temperaturze do 480°C. Potrawy przygotowane w piecu mają niepowtarzalny smak, a określa się je wspólnym mianem „tandoori”. Zazwyczaj opieka się w nim różne gatunki mięsa wcześniej marynowanego, a także owoce morza i warzywa. Ze względu na wysoką temperaturę, a także krótki czas pieczenia, gotowe dania są chrupkie, ale soczyste.

604 349 905, 728 801 721

Nasze numery kontaktowe

biuro@pokazykulinarne.com

Nasz e-mail

Miękinia 448, 32-065 Krzeszowice

Nasz adres